İstanbul Çekmeköy İlçesinde Emekli Öğretmenlerin Paneli ilgiyle izlendi

0 Yorum
668 Görüntüleme

4+4+4 Bu Laik Cumhuriyetten, savaşlardan sonra kurulan ve Cumhuriyetten alınan intikamdır.

Hükumetin 4+4+4 Eğitim sisteminin amacı:

Türkiye’de toprak altı ve üstü zengin olan güzel coğrafyamızda kendini beslediği gibi dünyanın tüm coğrafyasını besleyebileceği insanları düşünemez algılayamaz ve coğrafyasını bilemez hale getirmek için ortaya atılan eğitim sistemidir. 4+4+4 bu laik Cumhuriyetten savaşlardan sonra kurulan ve Cumhuriyetten alınan intikamdır. Eğitim nedir? Hükümet ne yapmak istemekteler. Eğitim insanlara doğa ile baş başa kaldıklarında, doğayı insanların ve tüm canlıların yararına değiştirme becerisi kazandırmakla sosyal toplum içinde birey hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumun değer yargılarıyla barışık, insanlar yetiştirme unsurunun tamamıdır.

Çekmeköy Emekli Öğretmenler Derneği konferans salonunda Hükümetin 4+4+4 Eğitim Yasasındaki değişikler üzerine panel düzenlenildi. Panel açılış konuşmasını Çekmeköy Emekli Öğretmenler Dernek Başkanı Emekli Öğretmen Birol Türk, Emekli öğretmen ve Dernek üyesi Emekli Tarih Öğretmeni Hüseyin Çakıcı, Prof. Dr. Rıfat Okçabol katılarak,150’ yakın katılımcılara bilgilenme ve açıklama yapıldı. Açılış konuşması Emekli Öğretmen Birol Türk ,“Hükümetin 4+4+4 Eğitim Yasasındaki değişikler bizlere neler getiriyor ve götürüyor üzerine konumunda uzmanlarımız açıklamalarını yapacaklar.”Açıklamasını yaptı.

4+4+4 Eğitim Yasasındaki değişiklikte ilkel ve halka danışılmadan yapıldı

Emekli Tarih Öğretmeni Hüseyin Çakıcı, “ Hükümetin 4+4+4 Eğitim Yasasındaki değişiklikte ilkel ve halka danışılmadan yapılan eğitim sistemini detaylı inceledim. 4+4+4 Eğitim Yasası 28 Şubattın rövanşı deniliyor. 4+4+4 Eğitim Yasası 28 Şubattın rövanşı olarak kamuoyunda basında anlatılmak istenilmekte. Çıkan yasada algılanılması istenilen 28 Şubattın rövanş değil, çünkü 28 Şubat ihtilalı bunları iktidara getirdi. Burada kandırmaca var. İmam hatip liselerinin orta kısımlarının önü açılıyor deniliyor, açılıyor da aslında, bu da değil. Toprak altı ve üstü zengin olan güzel coğrafyamızda kendini beslediği gibi dünyanın tüm coğrafyasını besleyebileceği insanları düşünemez algılayamaz ve coğrafyasını bilemez hale getirmek için ortaya atılan eğitim sistemidir.

Eğitim nedir? Hükümet ne yapmak istemekte.

Eğitim insanlara doğa ile baş başa kaldıklarında, doğayı insanların ve tüm canlıların yararına değiştirme becerisi kazandırmakla sosyal toplum içinde birey hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumun değer yargılarıyla barışık, insanlar yetiştirme uğraşısının tamamıdır. Öyle insan yetiştirilecek ki, önce insan olmaktan kaynaklanan haklarını bilecek, insanların haklarını, insanlara teslim edecek. Bu coğrafyada ortak yaşadıkları bütün canlıların haklarını teslim edilmeli. Bunu yaparken de doğanın dengesini bozmadan, doğayı yaşanılır kılarak, doğayı insanların hizmetine, üretime dönüştürecek şekilde insan eğitilmelidir. Bilim ve akıldan yana eğitim sistemi olmalı.

Osmanlının Eğitim Sistemi

Osmanlının eğitimi parça bölüktü. Osmanlıda okuma yazma oranı şehir nüfusunda % 9 idi.% 7 Erkekler,%3,5 kadınlar köylerde okuma yazma yok denecek kadar azdı.1800 ve 1841’ Osmanlının bütün değerlerini uluslar arası Emperyalizm kendi doğrultusunda Osmanlıdan aldığı kapitülasyon yönetim biçimiyle kullanılıyorlardı. Bu oyunu kim bozdu? Önce Çanakkale, Arkasından Ulusal Kurtuluş Savaşı bozdu.

Uluslararası Emperyalizmin tepesinde olan Büyük Britanya İmparatorluğu var

Uluslararası Emperyalizmin tepesinde olan Büyük Britanya İmparatorluğu dünyada iki kez mağlup olmuştur. Şu anda 4+4+4 bu laik Cumhuriyetten savaşlardan sonra kurulan ve Cumhuriyetten alınan intikamdır. Kenya Cumhurbaşkanın açıklaması “Avrupalılar geldiler o zaman topraklarımız vardı, bize İncil verdiler gözlerinizi kapatın okuyun dediler, biz gözlerimizi açtığımızda elimizde İncil vardı, ama topraklarımız Avrupalıların ellerine geçmişti.” Şu anda ülkemize oynanan oyun aynen bu, İmam Hatip liselerinin ortaokul kısımları açılacak. Dört yılı sonrasında ortaokullara gidilecek. İmam Hatip liseleri eğitimde resim, müzik ve el sanatları eğitimi yok. Bu öğrenciler doğayı tanıma, becerileriyle birlikte insan ilişkilerini ortaya çıkarma olan mükemmel eğitimleri öğrenmeden yetişecekler. O zamanda uluslararası Emperyalizm de istediği gibide kullanacak.

Köy Enstitülerinden Alınan İntikamdır

Köy Enstitülerinden alınan intikamdır. Dünyada üretime dönük eğitim modelini en iyi hayata geçiren ve şu anda Türkiye’nin aydınlık kesimini yetiştiren insanlar Köy Enstitü mezunlarıdır. Ülkenin karanlığı o Köy Enstitüleriyle aydınlanılmıştı. Kimler rahatsız oldu. Ülkemizde gözleri olanlar rahatsız oldu. Onlar Köy Enstitülerini ortadan kaldıracak insanları hükümete getirdiler.

Prof. Dr. Rıfat Okçabol

Okçabol, iktidarın gerçekleştirdiği eğitimdeki dönüşümün toplumda daha gerici ve yoksul bir sınıf yaratma arzusu olduğunu, özellikle bu eğitim sisteminde çıkan çocukların kişisel gelişimden yoksun ve tektip bireylerin olacağını belirtti. İmam hatiplerin geçmişine de değinen Okçabol, bu dönüşüm bir 28 şubat rövanşı değil 1924 Tevhid-i Tedrisat rövanşı olduğunu belirtti. Panelin yerellerde gerçekleşmesinden memnuniyetini belirten katılımcılar bu dönüşüme karşı durmamak için örgütlenmenin yollarının birlikte mücadele ile kazanımların kazanılması yönünde açıkladı.

Muhabir: Alptekin Daşargöl

Kaynak :http://dusunhaber.com/cekmekoy-emekli-ogretmenler-der-444-egitimde-donusum-paneli.html


DÖVİZ-FAİZ-ENFLASYON şeytan üçgeninde yaşamak

 Kur-Faiz-Enflasyon kıskacında yaşamak  İktidarın 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu...

Lozan kahramanı

Lozan kahramanı İsmet İnönü'yü saygı ve rahmetle anıyoruz. Işıklarda uyusun.