Ankara şubemiz ve lokal çalışmaları

0 Yorum
836 Görüntüleme

Ankara şubemizin faaliyet gösterdiği yer uzun yıllar önce Çankaya belediyesi tarafından sağlanmıştı. Ankara şube lokalimiz yıllarca Ankara’da aydınlanmacı Emekli öğretmen, Diğer Emekli dostlar ve çalışan öğretmenlerin buluşma noktası idi.

Ancak Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz Derneğimiz şubesine “buradan çıkın, bu yer sağlık çalışmaları açısından bize gerekli, diyerek emekli öğretmenlere boşaltmaları için yazı yazdı.

Öğretmenlerin gidecek yerleri yoktu. Gelirleri de yoktu. Şaşırmışlardı. Çünkü çık diyen Sosyal Demokrat, çağdaş değerlere sahip, emek ve emekçiden yana olan bir yerel yönetim idi. Bu duruma anlam verememişlerdi. Çıkmak istemediler. Mahkemeleştiler. Mahkeme sürerken belediye bir teklifte bulundu. Size başka….. yerde bir yer gösterelim. Oraya geçin. Öğretmenler yapacakları bir şey yoktu. Çok saf niyetle Teklifi kabul ettiler ve mekanı boşaltıp gösterilen yere geçtiler. Zor durum yaşıyorlardı.

    Yeni yerlerinde faaliyetlerini sürdürürlerken yerel yönetim seçimlerinde Çankaya belediye Başkanı değişmişti. Aynı partidendi. Yeni gelen belediye başkanı  öğretmenlere buradan da çıkmalarını istedi. Başınızın çaresine bakın dedi. Artık burası ile belediye olarak bir ilgimiz yok dedi. Yeni belediye başkanı yine sosyal demokrat ideolojisi  ile aynı partinin belediye başkanı idi. Ve adı Bülent Tanık idi.

Şu anda dernek başkanımız kendi kişisel girişimiyle üyesi olduğu Bir vakıf dairesinin bir odasında duruyor. Defterleri de  burada bir dolapta olup faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyor.

Bu defa da ilgili vakıf dairesini satılığa çıkarmış.

Sosyal Demokrat yerel yönetime soruyoruz. Şu anda dernek şubesi nerede ve nasıl faaliyet sürdürecek. Melih Gökçekten mi yardım istesek.   


DÖVİZ-FAİZ-ENFLASYON şeytan üçgeninde yaşamak

 Kur-Faiz-Enflasyon kıskacında yaşamak  İktidarın 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu...

Lozan kahramanı

Lozan kahramanı İsmet İnönü'yü saygı ve rahmetle anıyoruz. Işıklarda uyusun.