Ankara

Yazan  Pazar, 28 Aralık 2014 21:31

 

Ankara şubemiz ve lokal çalışmaları

 

 

 

Ankara şubemizin faaliyet gösterdiği yer uzun yıllar önce Çankaya belediyesi tarafından sağlanmıştı.Ankara şube lokalimiz yıllarca Ankara’da aydınlanmacı Emekli öğretmen, Diğer Emekli dostlar ve çalışan öğretmenlerin buluşma noktası idi.

 

Ancak Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz Derneğimiz şubesine “buradan çıkın, bu yer sağlık çalışmaları açısından bize gerekli, diyerek emekli öğretmenlere boşaltmaları için yazı yazdı.

 

Öğretmenlerin gidecek yerleri yoktu.Gelirleri de yoktu.Şaşırmışlardı.Çünkü çık diyen Sosyal Demokrat, çağdaş değerlere sahip,emek ve emekçiden yana olan bir yerel yönetim idi. Bu duruma anlam verememişlerdi.Çıkmak istemediler.Mahkemeleştiler. Mahkeme sürerken belediye bir teklkifte bulundu. Size başaka….. yerde bir yer gösterelim. Oraya geçin.Öğretmenler yapacakları bir şey yoktu.Çok saf niyetle Teklifi kabul ettiler ve mekanı boşaltıp gösterilen yere geçtiler.Zor durum yaşıyorlardı.

 

    Yeni yerlerinde faaliyetlerini sürdürürlerken yerel yönetim seçimlerinde Çankaya belediye Başkanı değişmişti. Aynı partidendi.Yeni gelen belediye başkanı  öğretmenlere buradan da çıkmalarını istedi.Başınızın çaresine bakın dedi.Artık burası ile belediye olarak bir ilgimiz yok dedi.Yeni belediye başkanı yine sosyal demokrat ideolojisi  ile aynı partinin belediye başkanı idi. Ve adı Bülent Tanık idi

 

Şu anda dernek başkanımız kendi kişisel girişimiyle üyesi olduğu Bir vakıf dairesinin bir odasında duruyor.Defterleri de  burada bir dolapta olup faaliyetlrini sürdürmeye çalışıyor.

 

Bu defa da ilgili vakıf dairesini satılığa çıkarmış.

 

Sosyal Demokat yerel yönetime soruyoruz. Şu anda dernek şubesi nerede ve nasıl faaliyet sürdürecek. Melih Gökçekten mi yardım istesek.                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Okunma 5042 defa Son Düzenlenme Salı, 03 Şubat 2015 13:38
Super User

Aliquam erat volutpat. Proin euismod laoreet feugiat. In pharetra nulla ut ipsum sodales non tempus quam condimentum. Duis consequat sollicitudin sapien, sit amet ultricies est elementum ac. Aliquam erat volutpat. Phasellus in mollis augue.

Web site: www.youjoomla.com
Bu kategoriden diğerleri: « Eskişehir Beykoz »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Gezilerimiz

BALTIK GEZİSİ