Makaleler

Super User tarafından yazıldı. Kategori: haberüst
Yayınlanma: 11 Şubat 2015 Gösterim: 1986
Yazdır

BASIN BİLDİRİSİ

     Türkiye  Emekli Öğretmenler Derneği Genel Merkezi  “Öğretmenler Günü”nü Soma Yırca köylüleri ile zeytin dikerek kutlayacak

     7Kasım2014 günü Soma’nın Yırca köyünde Kolin Grubu isimli şirket görevlilerinin 6 bin yetişkin zeytin ağacını kesmesi..

     Aralarında Asırlık olanlarının yanında hepsi meyve veren 8 yaşın üstündeki ağaçların  yasalar da çiğnenerek yok  edilmesini…

     Köylülerin ortak malları,geçim araçlarını korumak için diz çöküp yalvarmasını,katliama bedenlerini koyup karşı çıkmalarını,dayak yemelerini,zulme uğramalarını..

    Köylülerin evlatları kesilmiş gibi zeytin ağaçlarına bakıp ağlamasını tüm Türkiye gibi biz de içimiz burkularak büyük bir üzüntüyle izledik.

    58 yıldır faaliyetlerini sürdüren TEÖD Genel Merkezi olarak Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte kitlesel olarak bu Öğretmenler Gününü Soma Yırca köylüsüyle dayanışma içinde zeytin fidanı dikerek kutlayacağız.

    Genel Merkezi İstanbul’da olan TEÖD  Çağdaş,Demokratik,Aydınlanmacı,Cumhuriyet değerlerine bağlı,emekli öğretmenlerin Sosyal,Ekonomik çıkarları için çaba sarfeden bir öğretmen kuruluşu olarak yaşanan bu doğa katliamından büyük rahatsızlık duyduk.

     Rutin  kutlamaların dışında bu ağaç düşmanlığına karşı “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü Soma Yırca’da üretici köylülerle zeytin dikerek birlikte kutlamayı Emekli-Kıdemli öğretmenler olarak bir görev sayıyoruz.

     Ekmeğini zeytinden çıkaran Soma-Yırca köylülerine saygılarımızla

 Erdoğan Kadir Karadeniz

  Genel Başkan

                   

Yer:    Soma Yırca köyü zeytin alanı

Tarih:24 Kasım 2014 Pazartesi

Saat:11.00

İletişim: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

Gezilerimiz

BALTIK GEZİSİ