BİLİM VE EĞİTİM

0 Yorum
260 Görüntüleme

DÜNYADA  EĞİTİM BİLİMSEL, LAİK İÇERİKTEDİR. ÇAĞIN GEREĞİ OLARAK OLUŞMAKTADIR. BİLİMSEL BULUŞLAR, TEKNOLOJİYİ BERABERİNDE GETİRİR. YAŞAM DA BUNA GÖRE OLUŞUR. KURALLARI TEK TEK İNSANLAR KOYMAZ, KOYAMAZ. KOYMAYA ÇALIŞSA DA TUTMAZ. ANCAK O YÖREDE BİLİMİN GELİŞMESİ BİR SÜRE ENGELLENİR. O ZAMAN O TOPLUMDAKİ YAŞAM DA ÇAĞIN GERİSİNDE KALIR. VE İNSANLAR O BÖLGEDE, O ÜLKEDE ÇAĞDIŞI YAŞAR.

BÖYLE BİR YAŞAM NASIL OLUR?

ÇAĞIMIZDAKİ BULUŞLAR VE ONLARIN GELİŞTİRDİĞİ YAŞAMDAN  KOPABİLİR MİYİZ? BEN  DAĞ KÖYÜNDE YAŞAYACAĞIM. ELEKTRİK KULLANMAYACAĞIM. BUZDOLABI KULLANMAYACAĞIM. TELEFON KULLANMAYACAĞIM. OTOMOBİL, UÇAK KULLANMAYACAĞIM DİYEBİLİR MİYİZ? DESEK DE OLUR MU? KENDİMİZİ VE YAŞAMIMIZI İZOLE EDEBİLİR MİYİZ? DAĞDA KALIR, TARZAN OLMAYA ÇALIŞIRIZ. KİM TARZAN OLMAK İSTER? KAÇ KİŞİ? ORMANDA TARZANLAR OLSA, TARZANLARIN BİR ORMANDA YAŞADIĞINI DÜŞÜNELİM.

YA DA BİREYSEL  YAŞAMIMIZDAN ELEKTRİĞİ ÇIKARDIĞIMIZI DÜŞÜNELİM. VE BU DÜŞÜNCEDE OLAN İNSANLARIN ORMANDA BİRLİKTE YAŞAMAYA ÇALIŞTIKLARINI DÜŞÜNELİM. OLUR MU? BÖYLE OLMASINI DÜŞÜNEN YANIT VERSİN. YANIT VERELİM.


2020 Meclis Bütçe Görüşmeleri

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Görüşmeleri Mecliste. Bütçe görüşmelerinde muhalefet...

EMEKLİ ZAMLARIMIZ

Çalışanların özgün sendikası KESK üye sayısı yeterli olmadığı için masada...